top of page

KONCERT NA TRĄBKĘ I ORKIESTRĘ

Kompozycja  jest zadedykowana jednemu z majlepszych trębaczy i pedagogów

w Stanach Zjednoczonych Ameryki - Fredowi Sautterowi

Prawykonanie tej kompozycji odbyło się 10 stycznia 2020 w Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi a wykonawcami byli: kompozytor wraz z orkiestrą filharmonii łodzkiej pod dyrekcją Pawła Przytockiego.

1.  El Provocateur

Hiszpańskie rytmy w połączeniu z nowoczesnymi latynosko-jazzowymi harmoniami, zaaranżowanymi tak, aby podkreślić każdą sekcję orkiestry  synkopami i szybkimi pasażami smyczkowymi. Solo na trąbce przeplata się z orkiestrowymi interpunkcjami pokazując swoją elastyczność, znakomitą jakość dźwięku i pasję.

2. La Fontana

Ballada skomponowana z myślą o widoku rzymskiej Fontanny di Trevi. Gęsto zharmonizowane smyczki, okrążają temat solisty definiujący miłość i pasję.  Srodkowa część utwou jest utrzymana w j koncepcji swingu o podwójnym tempie, który jest dość powszechny w muzyce jazzowej.

 

3.  The Race

Koncert na trąbkę Guthmana kończy się ekspresyjną trzecią częścią, jakby pędził przez otwarte morza, goniąc zaćmienie słońca. Modernistyczne rytmy i harmonie obejmują dynamiczne uderzenia  synkop i silnie zaznacznych  struktur harmonicznych.

Instrumenty dęte blaszane i perkusyjne podkreślają zapierające dech w piersiach tempo zakończenia koncertu.

 

 

SKŁAD ORKIESTRY

 

Vln.I, II / Viola / Cello / Double Bass

Flute I,II / Oboe I,II /  Clar. I,II /  Bs. I,II

French  Horn I, II, III, IV

Trumpet I, II, III / Trombones I, II, III / Tuba

Percussion I, II / Tympani

partytura i partie orkiestralne dostępne na zamówienie:
office@musicadocet.org

bottom of page