top of page

MASTER & MARGARITA

 

Muzyczna opowieść stworzona dla Małgorzaty Zalewskiej

„Mistrz i Małgorzata" - zadziwiające literackie dzieło, które zostało przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków, przerabiane na przedstawienia teatralne,filmy, balet i operę.


Powieść Michała Bułhakowa uważana jest za jedno z najważniejszych dzieł literatury rosyjskiej XX w. W tej ekstrawaganckiej powieści diabeł, przebrany za czarodzieja, przybywa do  Moskwy w latach trzydziestych ubiegłego wieku wraz ze swoją diabelską świtą wywołując zamęt wśród komunistycznych elit.
Jest i wspaniała historia miłosna pomiędzy Mistrzem i jego ukochaną która oczarowała kompozytora tak że ujął tę fantastyczną opowieść w intrygującą muzyczną formę koncertu na harfę i orkiestrę symfoniczną.

 

Kompozycje i aranżacje -  Gary Guthman

 

REPERTUAR:

Craters Edge , Red Sky Nights , It's Time! , Crescent Moon , Loves Rose , Garden Ring, Be My Dream, Woland’s Ball, Margarita, Manuscripts Don’t Burn

It's Time! - Małgorzata Zalewska
00:00 / 00:00

MAŁGORZATA ZALEWSKA

Jedna z niewielu harfistek koncertujących na kilku rodzajach harf (harfa współczesna celtycka,harfa elektryczna i arpa doppia).

Występowała jako solistka z takimi artystami, jak m.in: Francisco Araisa, Brigitte Balleys, Massimiliano Cialdi, Chikara Imamura, Agnieszka Duczmal, Adrew M.Kurtz, Jerzy Maksymiuk, Daniel Stabrawa, Tomasz Strahl, Małgorzata Walewska oraz Tadeusz Wojciechowski  oraz z zespołami, jak m.in: Graz Trio, Warszawska Sinfonietta, Leopoldinum, 

Capella Bydgostiensis, MACV, Sinfonia Varsovia, 

malgorzatazalewska.pl

RECENZJE

„Szkoda, że premiera ,Mistrza i Małgorzaty' Gary Guthmana odbyła się w zamkniętej przestrzeni filharmonii, a nie w publicznej telewizji, w porze największej oglądalności. Mamy bowiem do czynienia z niezwykłą płytą: zafascynowany powieścią Bułhakowa Guthman stworzył muzykę współczesną, ale wyraźnie nawiązującą do muzyki dawnych lat."                                                                                                       
                                                                              - AUDIO MAGAZYN

bottom of page